Feride Mehdizade ile E-devlet/Üniversite ve Yoga Alliance Onaylı Yüz Yogası Eğitmenlik Programı

Tarihler:10 Nisan 2022-15 Mayıs 2022
Saat:
11:00-16:00
Yer:
Online/ Zoom
Feride Mehdizade ile Online Yüz Yogası Sertifika Programı (Nisan/Mayıs 2022)
Türkiye'de ilk defa uzmanından "Yoga Alliance Onaylı Yüz Yogası Eğitimleri ve Sertifika Programları" başlatan Caddebostan Yoga'da Yüz Yogası Eğitimleri online olarak devam ediyor. Eğitim 25 yıllık deneyimi ve uzmanlığı ile Feride Mehdizade öğretmenliğinde veriliyor.  Nisan ve Mayıs ayında gerçekleştirilecek olan eğitimlere katılarak 10 saatlik gerekliliği tamamlayıp "Yüz Yogası Eğitmeni ve Uygulayıcısı" olarak çalışmak üzere sertifikasyon almak mümkün. Bu Sertifikasyon aynı zamanda Yoga Alliance programından da katılımcılara 10 saatlik devam eden eğitim saati(YACEP) kazandırıyor.Programın tamamına katılarak profesyonel uygulayıcı ve eğitmen olmak isteyenler merkezimizle iletişime geçerek ayrıntılı bilgi alabilirler.
**Katılım ve detaylı bilgi için sağ alt köşedeki workshopix mesaj gönder kutusunu kullanabilirsiniz.

İçerik:
Program Ücreti:
550 TL-tek modül/1.modül- 10 Nisan
750 TL- sertifikasyon modülü - 15 Mayıs
Toplam Program Bedeli: 1300 TL*

* Erken kayıt indirimli ücret 1100 TL

Sertifika alacak öğrencilerin 5 Nisan 2022 tarihine kadar olan kesin kayıtlarında Mayıs modülü için 200 TL erken kayıt indirimi uygulanacaktır. Erken kayıt indirimi alan öğrenciler için ödemeler 550 Nisan- 550 Mayıs olmak üzere iki taksitte yapılacaktır. 

Tıpkı bedenimize uygulanan jimnastik çalışması gibi yüz kaslarımızın da çalıştırılmaya ihtiyacı vardır. Çalıştırılan kaslar, yapılan çalışmanın sürekliliği ve kapsamına göre, doğal olarak değişim gösterir,  bölgede kan dolaşımı artar, kaslar hareketlenir. Dışardan bakıldığında ilk göze çarpan değişiklik, cildin ve varsa lekelerin renginde açılma ve yine varsa sivilcelerde azalma olacaktır. Kasların hareketlenmesi ile yüz kaslarında belirgin bir sertleşme ve ciltte gerilme meydana gelir. Doğal olarak cilt yüzeyindeki kırışıklıklar ve sarkmalar azalır, daha diri ve genç bir görünüm elde edilir. Tüm bu değişikliklerin doğal sonucu ise kişinin kendini daha enerjik, bakımlı ve taze hissetmesidir. Böylece, güzelliğin ilk adımı olan “kendine güven” gerçekleşir. 

Feride Mehdizade 1968 İran doğumlu olup, Tahran Üniversitesi Fizik Mühendisliği Bölümü mezunudur. Hindistan’da 1,5 yıl yaşayarak Vipassana Meditasyonu ve yoga öğrenmiş Landmark Forum’da ise Yaşam Koçluğu eğitimi almıştır . 1995 yılında Fransız ekolünde “Yüz Jimnastiği” eğitimini alarak, Ender Saraç ile çalışmıştır, televizyon programlarına katılmıştır ve Festiva Sağlıklı Yaşam Merkezi ile 20 seneden fazla süredir yüz yogası eğitimleri düzenlemiştir. Caddebostan Yoga ile kurduğu Yüz Yogası Sertifikasyon Programları 7 senedir devam etmektedir.

Yüz yogasının Türkiye'deki en değerli uzmanı olan ve eğitmen yetiştiren Feride Mehdizade yüz yogası ve jimnastiği ile ilgili olarak kendi deneyimlerinden özetle şu şekilde bahsediyor: “Yüz jimnastiği eğitimini  27 yıl önce aldım ve hemen hemen hergün kendim yaptım, halen de düzenli olarak yapıyorum. Bu sayede yaşıma göre yüz kaslarım gayet dinç ve canlı görünüyor. Ayrıca bu konuyu sürekli araştırarak farklı, yeni ve daha önce denenmiş hareketler keşfettim. Kendi yüzümde deneyerek içlerinden en etkili ve yararlı olanları seçtim. Yüzümde asla botoks veya cerrahi müdahale olmadan, ağrısız, acısız, %100 doğal olan bu yöntemle sağlıklı, gergin ve genç bir yüze sahibim. Bilgi ve deneyimlerimi sizinle paylaşmaktan mutluluk duyarım. Başarmak için yegane ön koşul azim, sabır ve disiplinli çalışmak... ” 

Uzmanımız yüzünüzde botoks, dolgu veya cerrahi bir müdahale olmadan nasıl kendisininki gibi sağlıklı, gergin ve genç bir yüze sahip olacağınızı anlatacak ve uygulamalarla gösterecek. Tamamı zoom üzerinden 2 modülde tamamlanacak bu eğiim boyunca hem gerekli hareketleri öğrenebilirsiniz hem de kendi yüzünüzde çalıştığınız yüz yogası pratikleri ile günlük rutininize %100 doğal olarak dahil edeceğiniz bir güzellik ritüeline sahip olabilirsiniz. Ayrıca alacağınız uzmanlık sertifikası ile uygulamacı ve eğitmen olarak çalışabilirsiniz.

Katılım ve kayıt şartları için İletişim bilgilerimiz üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.