Sinem Perek

@Sinoyoga
 RYT 500, E-RYT 200, YACEP Yoga Alliance Hatha Yoga, Vinyasa, Gentle Flow

yoga eğitimi

Marmara Üniversitesi Almanca İşletme bölümündeki öğrencilik yıllarında müzikal dansla başladığı beden yolculuğu, 2000 yılında Almanya Aachen kentinde yaptığı staj döneminde tanıştığı yoga ile farklı bir boyut kazandı. 2003 yılında Marmara Yelken Kulübünde Ayzin Dörtbudak ve Kannur Akkın ile 2 yıl boyunca hatha yoga ve nefes çalışmalarıyla yoga temelini oluşturdu. Sonrasında İstanbul'daki birçok değerli yoga hocasından düzenli olarak dersler almaya devam ederek kundalini yoga, ashtanga, vinyasa türlerini öğrendi. 2013 yılında Hindistan'a giderek Himalaya dağlarında bulunan Dharamsala'da profesyonel yoga eğitimlerine başladı. BKS Iyengar öğrencilerinden Sharat Arora'nın kurucusu olduğu Himalayan Iyengar Yoga Center'da giriş ve ileri seviye Iyengar yoga eğitimlerini aldı. Trimurti Yoga'nın  bulunan Dharamkot kampında kaldığı süre sonunda Yoga Alliance 200 saatlik multi-style yoga eğitmenliği sertifikasını aldı. Trimurti Yoga kampında Karolina Sharma, Chantel Alcaraz, Acharya Yogesh ve Meera Prem gibi hocalardan eğitim alarak yine aynı dönemde Osho meditasyonları, ileri yaş yogası, yin-yoga, restoratif yoga ve hamile yogası workshoplarına katıldı. Dharamsala'da ikame eden Tibet ruhani lideri Dalai Lama'nın öğretilerine katılma şansına sahip oldu ve Tibet budizminin humanist felsefesini yakından tanıdı. Hindistan yolculuğu ile yoga-seyahat odaklı bir blog fikri geliştirdi ve yaşadıklarını "sineminyogayolculugu" adıyla paylaştığı blog üzerinden aktarmaya başladı. Yazdığı yazılar ve söyleşileri gezigo ve gezimanya sitelerinde yayınlandı.
yoga eğitmenlik eğitimi

İstanbul'a döndüğünde Dr. Neslihan İskit'ten  Yoga Terapi Eğitmenliği sertifikasını aldı, sonrasında Merdivenköy Huzurevi'nde ileri yaşa yönelik yoga terapi derslerine başladı. 2014 Mart ayında Londra'da bulunan Sivananda Vedanta Merkezinde Sivananda Yoga eğitimi adlı. Ayrıca Londra'nın en tanınmış yoga okulu olan Triyoga'da Nadia Narain ile çalıştı. Portekiz'de yaşayan Danimarkalı yoga eğitmeni Annett Mottlau ile Iyengar Yoga çalışmaları yaptı ve kendisinden SUP Yoga (Standle up Paddle Board) eğitimi aldı. 2015 Ocak ayında Berlin'de alanının en değerli yoga eğitmenlerinden olan Bridget Woods Kramer'den Anusara Yoga eğitimi aldı. 2015 Eylül döneminde İngiliz Iyengar Yoga Enstitüsüne bağlı eğitmenlerden Aubrey Maasdorf ve Karen Dunne ile 10 gün boyunca Iyengar Yoga çalışmaları yaptı. Daha sonra 2016 Kasım-Aralık ayında Türkiye Yoga Federasyonu tarafından düzenlenen Yoga Antrenörlüğü 1.kademe kursu tamamlayan Sinem son olarak 2016 Nisan ayında ise Vipassana Kursunu bitirmiş ve vipassana tekniğiyle meditasyon uygulamalarına başlamıştır.

Yoga Dersleri Instagram hesabında yoga alanındaki eğitim,çalışma ve seyahatlerini Sinoyoga ismiyle paylaşan Sinem Perek,  2016 Ağustos ayında Bulgaristan Rila dağında düzenlenen Udaya Live Festivali'ne katılarak Amerika ve İngiltere'nin en popüler hocalarından Koya Webb ile Acroyoga Workshop, Sianna Sherman ile Mytic Yoga Flow, Jules Mitchell ile Omuz Duruşları, Caley Alyssa ile El Dengeleri-Ters Duruşlar,  Emma Henry ile Jivamukti Yoga, Adam Husler ve Daniel Scott ile Vinyasa, Annie Carpenter ile Nefes ve Meditasyon, Gigi Snyder ile Chakra Flow çalışarak Batı stili yoga hakkında yoğun bir deneyim ve bilgi alma şansına sahip olmuştur. Son olarak 2017 Mart dönemi boyunca Hindistan'da kalan Sinem, Rishikesh'te geleneksel Himalaya tipi yoga stilleri konusunda önemli okullardan biri olan Rishikul Yogshala'da Bipin Baloni ile Pranayama (nefes) ve Ashtanga Yoga, Yogi Prashant Ji ile Geleneksel Hatha Yoga,Sachin Badoni ile Ashtanga MysoreSumit Thalwal ile Hizalama-Duruşlar ve  Deepa Ji ile Ayurveda çalışarak Yoga Alliance ileri seviye RYT-500 sertifikasını almaya hak kazanmıştır. 

Aynı zamanda Desgrup Çeviri Hizmetleri'nde kurucu ve yönetici ortak olan Sinem, profesyonel yoga hayatına 2014 Ocak ayında kurduğu Caddebostan Yoga'da eğitmen ve organizatör olarak devam etmektedir.  2014 yaz dönemi ile birlikte SUP Yoga'nın Türkiye'deki tanıtımına ve eğitmenliğine başlamıştır. Çeşme'de Bu Bi Sörf Okulu ve FlyInn Beach Club'ta bulunan Çağla Kubat Sup Merkezinde Sup Yoga dersleri vermiştir.
Sup Yoga Türkiye


2015 yaz döneminden itibaren Caddebostan Balıkadamlar Kulübü'ne bağlı olan Istanbul Windsurf Center'da Sup Yoga dersleri vermektedir.  Ayrıca 2017 yaz sezonunda itibaren Fourseasons Istanbul at Bosphorus ile çalışmaya başlamıştır.

Seyahat ve bisiklet tutkunudur, kayak ve rüzgar sörfü yapmaktadır, PADI Open Water tüplü dalış sertifikasına sahiptir.

Blog yazılarını seyahat ve yoga odaklı olarak devam ettirmektedir.

İletişim bilgileri:

Bloglar: Sinem Perek Yoga Sinoyoga Kitchen Sinem'in Yoga Yolculuğu

Facebook: facebook/sinoyoga

Instagram: @sinoyoga

Sup Yoga: Sup Yoga Türkiye

Sinem Perek  ile Caddebostan Yoga grup derslerine katılmak için Program sayfamızı ziyaret ediniz. Özel ders talepleri için lütfen bize İletişim üzerinden bize ulaşınız.
caddebostan yoga