SANEM EKİZ

İstanbul doğumlu olan Sanem, doğal şifa yöntemlerinden Reiki 1. Derece inisiyasyonunu 2002 yılında aldı, hayatında her zaman spor ve hareket oldu, 2008′de girdiği ilk dersten itibaren yogaya tutku duydu, hemen hemen her gün yoga yaptı. Yoganın depresyona, sinir sistemine olan pozitif etkisini deneyimledi ve zihni sessizleştirmek üzere çalışmalarına başladı.2009 yılında Cihangir Yoga’da Zeynep Aksoy’la 200 saatlik hocalık eğitimini tamamladı, 500 saatlik orta eğitime başladı. David Cornwell’in meditasyon derslerine ve Sudaka’nın meditasyon eğitimine,  Bryan Kest’le Power Yoga marathon, Chris Chavez’le Anusara yoga marathon yaptı. Defne Suman’la Shadow Yoga ve yoga tarihi çalıştı. Godfrey Devereux Dinamik seri ve meditasyon eğitimlerine katıldı. 
Zeynep Aksoy ve David Cornwell’le Kazdağları’nda 1 haftalık ‘Teacher’s Refresher- hocalar için bilgi tazeleme’ inzivasına katıldı. Banu Çadırcı ile Yoga Terapi Hocalık Eğitimi’ni tamamladı. Neslihan İskit ve Beste Dolanay’dan çocuk yogası eğitimi aldı. 2009’da Cihangir Yoga staj dersleriyle başlayan ders verme süreci, yine Cihangir Yoga’da haftaiçi her sabah 7.30-9.30 Self  Practice sınıfıyla devam etti. O süreçte başlayan kurumsal şirket çalışanlarına yoga dersleri, özel dersler ve gruplara verdiği derslerle ders verme süreci devam etmektedir. 
Aralık 2010’da Vipassana meditasyon tekniğinin öğretildiği 10 günlük inzivaya katıldı. Goenka liderliğindeki, Alman hoca ve gözetmenlerle 10 günlük sessizlik inzivası yogaya bakışını etkiledi. ‘Strong determination of sitting- güçlü kararlılık oturuşu’nun uygulamasındaki yeri büyüktür, hemen hemen her gün 1 saat güçlü kararlılık oturuşu uygulamasında yer almaktadır.
Sanem yoga pratiğine Ashtanga yoga yaparak devam ederken birçok değerli Ashtanga öğretmeniyle çalışma fırsatı buldu, bunlar arasında; Kent the Rolfer, Jurre Twijnstra, Ahu Maya Karan, Şenol Topuz, Flora Brajot, Pia Lehtinen bulunmaktadır. Mart 2012’de Chuck Miller’la Ashtanga yoganın derinliklerine eğildi.
Ekim 2011’de Güneşe 108 selam Ekinoks kutlaması, kökleriyle tanışmasına katkı sağladı. Güneşe 108 selam etkinlikleri kapsamında Ataşehir Pleonsportivo and Wellness Fitness Club’da ve Yogatime’da 2 kez eğitmen olarak görev aldı.
2014 Ocak’ta Hart Lazer’la leğen kemiği ve arkaya eğilmeler üzerine çalıştı.
‘Köklerle buluşmak’, ‘aşk ve ilişkiler’ üzerine aile dizimi, Sufi birlik öğretisi, şamanik yolculuk terapisi, Kadim Bilgelikte ‘kendini bilme’, kalbin hekimliği eğitimleri ve müzikle terapi çalışmalarında yer aldı. Aile ve köklerle ilgili çalışmalara başladığı günden itibaren Zeynep Aksoy& Andrew Zionts’le aile dizimi çalıştayına, Svagito Liebermeister’le ‘Zen Terapi’ örnek modül seminerine, Aralık 2014’te yine Svagito Liebermeister’le aile dizimi çalıştayına katıldı. 2015 ve 2016'da Feride Gürsoy'la aile dizimi yaptı. Daha sonra Franz Ruppert ekolünden Vivian Broughton'la niyet konstelasyonu grup travma çalışması, Göksel Karabayır'la bireysel ve grup travma çalışmaları, 2016'da Funda Battle'la kalp çalışması yaptı. Bu bağlamda, derslerinde öğrencisiyle daha derin temas kurma ve öğrencinin o an hangi çalışmaya ya da tekniğe ihtiyacı varsa, o yönde yönelimle travmadan özgürleşmek üzerine de katkı sağlayan dersler vermeye başladı. Bu anlamda Sanem yoga hocalığının yanında öğrencilerine şifa koçluğu yapmaktadır.
Şubat 2015'te Jeff Oliver'la 1 günlük vipassana ve meditatif yemek yeme workshop'larına katıldıktan sonra Jeff'le 'Hayatı nasıl meditatif  yaşarız?' üzerine sohbetlere, meditatif yemek yeme workshop'u dahil birçok seminere katıldı.
Sanem, İSTEK Vakfı Semiha Şakir Koleji ve Marmara Ünv. İktisat Fakültesi’nden mezun olup Bilgi Üniversitesi’nde MBA yapmaya başladı, kurumsal hayatın içinde; bankada kurumsal pazarlama, reklam ajansında müşteri temsilciliği, restoran işletmeciliği ve ofis yöneticiliği yaptı. Uzun bir arayış sonrasında yoga hayatına girdi, o günden beri yoga yapıyor. Yoganın bir derste bile hissedilen bir tadı var! Bir gün o tadı Sanem'le yaşama fırsatınız olması dileğiyle…

VERDİĞİ DERSLER
·           Hatha Yoga,
·         Ashtanga- Vinyasa Yoga,
·         Yin Yoga,
·         Aqua yoga (su yogası),
·         Çocuk yogası,
·         Yoga Terapi,
·         Sandalye yogası- Ofis yogası,
·         Stresli ekip yogası