Devam eden Caddebostan Yoga Egitimleri ve Terapileri


Caddebostan Yoga'da Manuel Masaj Terapileri
Mc Akademi'den uzmanımız Ruhsar Günen ile masaj terapi hizmetlerimiz  sadece bayanlara yönelik olup bir çok masaj türünü içermektedir.

İsveç Masajı: Zihinsel ve fiziksel sağlığı düzenlemek üzere kasların yüzeyindeki katlarına etki eden ABD'de popüler olan bir masaj türüdür. Kan dolaşımını arttırmak, stres, kas ve eklem gerilimini azaltmayı hedefler. 

Thai Masajı: Diğer masaj türlerinden farklı olarak yer minderinde, kıyafetlerle yağ kullanılmadan yapılır. Baskılar, çekmeler ve vücut esnetmeleri yer alır. Bu masajda vücutta sinir uçlarının geçtiği noktalara basınç yapılır. Bu işlemin amacı vücut enerji kanallarını açmak, aktif hale getirmektir.

Aroma Terapi: Gerek fiziksel problemlerin, gerekse stres kaynaklı duygusal sorunların çözümü için destek sağlayan, zihin ile bedeni bütün ile ele alan aromatik kokularla yapılan bir masajdır.

Bali Masajı: Aromatik yağlarla yapılan, uzun, esnek, etkili dokunuşlarla yapılır. Vücutta kan ve oksijen dolaşımını hızlandırmak, vücudu atıklardan temizleyen lenf sistemine kan akışını sağlar.

Selülit Masajı: Haftada üç gün yirmişer dakika, selülitli bölgeye yağ yakıcı, ödem attırıcı yağlarla yapılan bir masaj çeşididir. Duruma göre; 6, 12, 30 seans yapılabilir.

Lenf Masajı: Vücudumuzda biriken ödemin atılmasını sağlayan, kısaca vücudu yenileyen beyaz kan dolaşımıdır.

Shiatsu Masajı: Japoncada "shi" parmak; "atsu" bastırmak anlamına gelir. Vücutta her bir hayati organla özdeşleştirilen meridyen adı verilen enerji yolları boyunca, akma eğilimindedir. Asya geleneksel tıp sisteminde hastalıklara bu enerji akışının bozulmasına neden olduğuna inanılır.
Refleksoloji: Sağlıklı kalmak için refleks noktalarını uyarmaya dayanan bir yöntemdir. Refleksoloji yansıma anlamına gelir. Vücudun her bir bölgesinin, ayaklarda bulunan belirli bir noktaya karşılık geldiği ve bunlara uygulayacağınız basınçla tüm vücudu gevşetip, dengeleyebileceğiniz; hatta bir dizi rahatsızlığın sağalatılmasına yardımcı olabileceğiniz teorisinden yola çıkar.
İndirimli olarak sunduğumuz 5'li ve 10'lu paketlerimizi öğrenmek için bizlerle iletişim üzerinden irtibata geçebilirsiniz. Masaj hizmetimiz randevu sistemiyle çalışmaktadır. Gelmeden önce mutlaka randevunuzu kesinleştirmenizi rica ederiz.


Caddebostan Yoga'da Access "The Bars" Seansları
Access mantrası;

"All of life comes to me with ease and joy and glory® - Hayatın tümü bana kolaylık, neşe ve ihtişamla gelir..

1990 Yılında, Gary Douglas ve Dr. Dain Heer tarafından uygulanmaya başlayan bir tekniktir. Access bizi bizi kısıtlayan alışkanlıklarımızdan ve yargılarımızdan özgürleştirmek için, hızlı bir şekilde etki eden araçlar sunar.

Access’in en çok bilinen enerji terapilerinden “The Bars” ise başın üzerinde yer alan 32 özel noktaya uygulanan bir enerji seansıdır. Bedenimizle bağlantılı bu 32 nokta, herhangi bir zamanda yarattığımız veya aldığımız; düşünce, fikir, inanç ve görüşleri saklar.  Bars noktaları; bedeninizle doğrudan bağlantılıdır. Barsların çalışmaya başlamasını takip eden zaman içinde; düşüncelerin, duyguların, hislerin ve enerjilerin hücreler üzerinde yarattığı etkileri de serbest bırakır.

Temelinde; insanların farklı olasılıkları görmeleri konusunda güçlendirmek, onlara ilham olmak, bildiklerini bilmelerini sağlamak ve seçim hakları olduğu konusunda farkındalıklarını yükseltmek, gibi konular bulunur.

Bars seanslarının olası bazı faydaları;
 • Bağışıklık sisteminin üzerindeki yükün azalması ve sistemin fonksiyonunun iyileşmesi
 • Psikosomatik travma kalıplarının ortadan kalkması
 • Zihinsel netliğin, problem çözme becerisinin ve motivasyonun artışı
 • Depresif ve kaygı eğilimlerini ve kaygı eğilimlerin yönetme kabiliyetinin artışı
 • Belirgin bir şekilde neşe, mutluluk ve enerji artışı
 • Cerrahi müdahaleden sonra daha çabuk iyileşme sürecinin sağlanması ve acının azalması
 • Davranışsal kalıpların, bağımlılıkların ve fizyolojik düzensizliklerin ortadan kalkması
 • İçsel ve kişilerarası çatışmaların azalması
 • Rahatsızlıklara bağlı olarak ortaya çıkan stres ve travmaların azalması
 • Daha huzurlu bir hâl alanına sahip olmak
 • Daha derin bir rahatlama ve kesintisiz uyku sağlaması
Bilgiler Access Turkiye sitesinden alıntıdır ve Access Consciousness ile ilgili daha ayrıntılı bilgiye; http://accessturkiye.com/tr/adresinden ulaşabilirsiniz.
Deniz Güneş Kalkan ile Access "The Bars" Terapi Seansları için İletişim bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz.