Caddebostan Yoga'da Geçmiş Etkinlikler


Caddebostan Yoga'da Sat Sarbat ve Satmukh'la Kundalini Yoga

Uluslararası Ajai Alai Awakening Kundalini Yoga okulunun kurucuları Sat Sarbat ve Satmukh sıradışı bir workshop ile yeniden Istanbul’da! Caddebostan Yoga'da 18 Aralık Pazartesi akşamı saat 20:00'de yapılacak bu workshop Kundalini Yoga ile yaşamınızı yükseltmeyi amaçlıyor. Kundalini Yoga başlangıç seviyesinden ileri seviyeye, her yaşta ve fiziksel kondisyonda kişi için uygun olan bir stildir. Bu şifa tekniği, fiziksel, zihinsel ve duygusal anlamda arınma, yenilenme ve yükselme ihtiyacı duyan herkese hitap eder. Workshop İngilizce dilinde verilecek olup, Türkçe’ye tercüme edilecektir.

KUNDALİNİ YOGA

Kundalini, bir dönüşüm yogasıdır. Kişide varolan dengeleyici enerji potansiyelini hızlı bir şekilde ortaya çıkaran bu yoga stili, Hindistan'ın geleneksel nefes, ses ve hareket teknikleri ile bedensel ve zihinsel blokajları şifalar. Kriya denilen egzersiz serileri enerjiyi üretir, organize eder ve bizi yüksek bir enerjik farkındalığa ulaştırır. Kriyalar sinir sistemini güçlendirir, endokrin sistemini dengeler, bedeni arındırır ve zihni sakinleştirir. Egzersizler arasında sessiz ve hareketsiz anlar mevcuttur. Bu anlardaki amaç, öz benliğimizle yaklaşmaktır. Müziğin ve nefes çalışmalarının sıkça kullanıldığı bu yoga stilinde, sağlıklı zihin, beden ve ruh bilincine ulaşmak hedeflenir. Kundalini Yoga pratiğinin amacı farkındalığımızı artırmak, bilinç enerjimizi uyandırmak, kendimizi inandırdığımız sınırlamalara ışık tutup zihnimizin girdabından kurtulmak ve sezgisel zihnimizle yaşamayı öğrenmektir.

ÇALIŞMANIN TEMASI

Kundalini Yoga ile Yaşamı Yükseltmek

Kundalini Yoga net bir bilimdir ve doğru kullanılırsa yaşamın her alanını yükseltmeye yardımcı olur. Günümüzde yoganın farklı formları trend haline geldi. Trendler kısa sürede pazarlama araçlarına ve iş dallarına dönüşerek sizleri “müşteri" yapar. Müşteri olarak farkındalığınızı yükseltemezsiniz çünkü tatmin odaklı olursunuz ve yoganın özüne inmek yerine, onun güzel yan etkileriyle yetinirsiniz. Bu workshopta göstermek istediğimiz şey Kundalini Yoga öğretisinin sizi müşteri olarak değil, öğrenci olarak kendinizle nasıl yüzleştirdiği. Eğer gerektiği gibi saf bir şekilde yogaya tutunursanız, size bol ödüllü büyüme fırsatları sunacak. Pratiğiniz ile birlikte özgüveniniz, özsaygınız ve değeriniz yükselecek; geleceğiniz için daha net ve kararlı adımlar atacaksınız.

EĞİTMENLER

Sat Sarbat Kaur Khalsa (İtalya):

Kundalini Yoga pratiğine 1999’da başladı. 2001 yılında Yogi Bhajan’la tanışan ve öğretilerinden derinden etkilenen eğitmen, o zamandan beri Asya, Avusturalya ve Avrupa’da Kundalini Yoga Eğitmenliği, 1. ve 2. Seviye Eğitmen Eğitmenliği, Sat Nam Rasayan Şifa Tekniği, Numeroloji, Bilinçli Hamilelik ve Çocuk Yogası Eğitimleri vermektedir. Eğitimlerini güçlendirmek için farklı metodlarla kendini geliştiren Sat Sarbat’ın uzmanlıkları arasında Gurdijeff Hareketleri, Tarot Okuması, Yas ve Üzüntü Giderme, Şaman Estetik Duruşları ve Bert Hellinger’in Aile Dizimi bulunmaktadır.

Satmukh Singh Khalsa (Fransa):

Ashtanga Yoga eğitmenliğinden sonra Kundalini Yoga ve Çocuk Yogası eğitmenliğiyle yoluna devam etti. Satmukh düzenli olarak Çin, Tayvan, Avusturya, Fransa ve Avusturalya'da eğitmen eğitimleri veriyor ve Çin Kundalini Yoga Festivali’ni koordine ediyor. Kundalini Yoga öğretilerinin Çince’ye çevirilmesi ve Çin’deki yoga topluluğunun büyümesi için büyük destek veren eğitmen, eski öğretileri bugünün ihtiyaçlarına cevap verecek metodlarla harmanlamayı öncelik kabul ediyor. Gurdijeff Hareketleri, Tantrik Numeroloji, Şiddetsiz İletişim, Şaman Estetik Duruşları, Psikojenealoji gibi şifa yöntemleri Satmukh’un tercih ettiği metodlar arasında bulunmaktadır.

2012’de evlenen Sat Sarbat ve Satmukh, aynı sene Ajai Alai Awakening okulunu kurdu ve yeni programlarını birçok ülkede sunmaya başladı. Şifalı ve bilinçli bir yaşam için birlikte harmanladıkları metodları yılların deneyimiyle birleştiren çift, 2015 Şubat'ından beri Türkiye'yi de program ülkelerine dahil ediyor.Caddebostan Yoga'da Aralık ayında Feride Mehdizade ile Yüz Yogası Eğitimi

1995 yılında Fransız ekolünde "Yüz Jimnastiği" eğitimi alan ve uzun yıllardır yüz yogası eğitimleri uygulayan ünlü yüz yogası uzmanı Feride Mehdizade 20 yıllık kişisel bilgi ve deneyimlerini Caddebostan Yoga'da bir kez daha paylaşarak, hem amatör hem de profesyonel uygulamacılar için 2 modüle eşdeğer bir eğitim/workshop verecek. Bu eğitimde 30 temel yüz yogası hareketi eğitimine ek olarak doğal güzellik maskeleri, gür saçlara sahip olmak için önemli ipuçları ve sağlıklı bir cilt ve saç için beslenme sistemi de paylaşılacak.

Caddebostan Yoga 2016 yılından itibaten Türkiye'de ilk defa uzmanından "Yüz Yogası Eğitimleri ve Sertifika Programları" başlattı. Toplam 10 saatle tamamlandığında Sertifikasyon veren bu eğitim 20 yıllık deneyimi ve uzmanlığı ile Feride Mehdizade öğretmenliğinde veriliyor. 17 Aralık Pazar günü verilecek workshop 5 saatlik gerekliliği karşılıyor. Aralık ayında gerçekleştirilecek olan bir sonraki eğitime katılarak 10 saatlik gerekliliği tamamlayarak "Yüz Yogası Eğitmeni ve Uygulayıcısı" olarak çalışmak üzere sertifikasyon almak mümkün. Bu Sertifikasyon aynı zamanda Yoga Alliance programından da katılımcılara 10 saatlik eğitim saati kazandırıyor. Programın tamamına katılarak profesyonel uygulayıcı ve eğitmen olmak isteyenler merkezimizle iletişime geçerek ayrıntılı bilgi alabilirler. Daha ayrıntılı bilgi almak isteyenler Yüz Yogası sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Yeni yıl-Yeni kararlar Meditasyonu ve Yoga Nidra

Yeni yıla yeni kararlar  alarak girmek isteriz hepimiz. Yeni kararlarla yenileniriz. Önümüzde birkaç seçenek bulunur kimi zaman. Hangisini seçmemiz gerektiğine bir türlü karar veremediğimiz, hangisinin bizim için daha doğru olduğunu bir türlü belirleyemediğimiz seçenekler arasında kalırız. Bazen düşünmek, kafamızın daha da karışmasından başka bir şeye yaramaz.

Hindistan'a yaptığı seyahatler boyunca edindiği önemli tecrübeleri bizlerle paylaşarak çok güzel teknikler öğrenmemize vesile olan değerli hocamız  Alev Başak, yeni yıla girerken bu kafa karışıklığına bir son vermenize ve doğru kararı almanıza yardımcı olacak meditatif bir çalışma  ve  sonrasında da aldığınız bu kararı bilinçaltınıza yerleştirmenizi sağlayacak bir yoga nidra (bilinçli uyku) çalışması ile yapacak.
Tarih: 23 Aralık Cumartesi
Saat: 14:00/16:00
Yer: Caddebostan Yoga

Yeni yıla girerken yenilenmek ve kendimiz için en doğru yönü belirlemek için harika bir meditasyon çalışmasına katılmak ve bilinçli uyku olan Yoga Nidra'yı deneyimlemek için Caddebostan Yoga'ya bekliyoruz. Alev Başak Hocamız hakkında bilgi almak için http://www.caddebostanyoga.com/p/alev-basak-ataman.html sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Katılım ve kayıt bilgisi için İletişim sayfamızdan bizlere ulaşın.

Caddebostan Yoga'da Aşk ve İlişkiler Semineri: Kadın ve Erkek Gücünün Doğması

Uzun yıllara dayanan eğitim ve tecrübesiyle çok değerli bir Iyengar Yoga eğitmeni ve Yoga Terapisti olan Psikoterapist ve Psikolog Arina Pozdnyakova Aralık Ayında Aşk ve İlişkiler üzerine harika bir seminer veriyor: Kadın ve Erkek Gücünün doğması.
Seminerde yaşadıklarından sonra kavuşulabilecek sonuçlar:
- İstemediğiniz iliskileri sonlandırmak
- Karşılıklı aşk bulabilme şansı
- Gelecek planlar için enerji depolama
- Evli çiftler için ilişkileri canladırma ve iyileştirme firsatı
- Soyunun desteği ve nimetini alma güçü

Seminerde yapılacaklar:
- Aile programları ve nesiller arasında bağlantının nasıl calisığını öğreneceksiniz.
- Aile koruyucusundan nasıl yardım ve destek nasıl alabileceğinizi öğreneceksin
iz.
- Koruyucu bir totem hazırlanacak
- Soyunuzun temizlenmesi ve kadının kaderini iyileştırmesi için seminer sonu bir meditasyon yapılacak.

Seminerin ücreti - 150tl

Totem hazırlayacağımız için ön kayıt gerekmektedir. (tum malzemeleri fiyata dahildir)

Psikolog ve yoga eğitmeni olan Arina Pozdnyakova Alakoç 2007-2012 yılları arasında dünyanın en saygın yoga kurumlarından biri olan Hindistan, Puna’da İkinci seviye iyengar yoga eğitimliğini tamamlayarak büyük Guru B.K.S.Iyengar ile çalışma olanağı bulmuştur ve kendisinden el almıştır. Astana’da Psikoloji eğitimi yapan Arina Pozdnyakova, Erickson terapisi ve hipnoz, Gestalt terapisi, NLP, klinik psikoloji, beden odaklı psikoloji, sanat terapisi gibi çok çeşitli uzmanlıklara sahip olan ve oldukça bilgi birikimi yüksek çok değerli bir eğitmendir. Kendisini hakkında ayrıntılı bilgi almak için lütfen www.caddebostanyoga.com adresi üzerinde ekibimiz sayfasından profiline bakınız.

2 декабря в 14:00 !!!

Приглашаем Вас на тренинг "Обретение силы. Мужчина и женщина"

Что вы получите в результате прохождения Тренинга:
- благословение и поддержку Рода;
- сможете завершить незаконченные отношения;
- привлечь взаимную любовь;
- наладить или укрепить взаимоотношения в паре;
- получить ресурс для реализации ваших планов.

Что мы будем делать на тренинге:
- я расскажу про родовые связи и то, как работают Семейные сценарии;
- мы обратимся к Хранителю Рода за помощью и благословением;
- помогу каждой из вас сделать древний славянский оберег;
- проведу медитацию на очищение Рода и исцеление женской судьбы.

Ведущая Тренинга:
Арина Позднякова-Алакоч (практикующий психолог, преподаватель йоги)

Адрес: Caddebostan yoga centre
Caddebostan mah.,Gökçe sok., Tolstoy apt.(PTT binası) No: 10/10

Стоимость: 150 лир( материалы для оберега включены)
Предварительная запись приветствуется.

Тел. 0541 266 6382

Caddebostan Yoga'da Doula Lale Mert Tuna ile Hamile Yogası Derinleşme Eğitimi

Hamile Yogası Eğitmeni ve Doula Lale Mert Tuna, hamileler ve hamile yogası eğitmenleri ile gebelikte ilgili mesleklerden hamilelere daha faydalı olmak isteyen herkes için harika bilgilerle dolu bir derinleşme eğitimi açıyor. 
Tarih: 26 Kasım Pazar
Saatler: 09:00-11:00
Yer: Caddebostan Yoga

Toplam 6 saat süren bu eğitim sonunda öğrenilecek bilgiler:
Doğal doğum videosu
Top üzerinde yoga pozları
Denge duruşları
Partnerli egzersiz
Örnek seans planı oluşturmak
Anne kucağında taşınan bebekler
Sling kullanımı-Baby wrap workshop
Ücret: 400 TL
Hamilelik,doğum ve sonrası üzerine farklı bilgilerle derinleşmek isteyen herkesi bu eğitime bekliyoruz. Katılım ve kayıt için 0216 3688032 numaralı telefondan bizlere ulaşın!

Doula Lale Mert Tuna hakkında ayrıntılı bilgi almak için lütfen  Lale Mert Tuna sayfasını ziyaret ediniz.

Sevgililer günü öncesi kendinize bir hediye verin ve ilişkilerinizde hangi alanları geliştirmeniz gerekiyor öğrenin!

1- Doğum haritanız aşk ve ilişkiler ile ilgili neler söylüyor? 
2- Aşkınızı nasıl bulursunuz? Aşkta sizin için doğru yol nedir?
Nasıl kişileri hayatınıza çekersiniz?
Karşınızdakinin ilişkide beklentisini nasıl anlarsınız?
Bu yıl sizin için aşk konularında önemli dönemler nelerdir?
Haritasında evlilik vaadeden burçlar hangileri?
Neleri düzeltirsek aşkı daha rahat hayatımıza çekeriz?

Not: Katılımcıların önceden randevu almaları ve doğum tarihi, yeri ve saatini paylaşmaları önemlidir. Seminer sırasında kişilerin haritaları üzerinden giderek yorumlar yapılacaktır.

Gelecek kaygısı ve geçmiş pişmanlıklar ya da travmalar nedeniyle anla ilişkimiz bozulur ve bedenimizle bağlantılar kopar. Zihin; olan bitenin, mekanın, eylemin gerçekleştiği anın tamamen farkında olamamaya başlar. Mindfulness meditasyonu bizi anda kalma becerisine taşır. Karmaşıklaşan sorunlara daha efektif ve sağlıklı çözümler bulmamıza yardımcı olur. 

MINDFULNESS, öğrenmemiz gereken bir şey değil; içimizde var olan ve yeniden keşfetmemiz gereken bir şeydir. Yürürken, ayaktayken, otururken, hareket halindeyken ve hatta yatarken bile yapılabilir. Herkes yapabilir. İçgörü kazandıran ve stresi azaltan bir pratik olan mindfulness meditasyonu ile nasıl bir zihin durumunda olduğumuzun daha fazla farkında olabilir ve kendimizi kabul ederek olabileceğimizin en iyisi olma yolunda biraz daha farkındalık sağlayabiliriz. Alev Başak Ataman eğitmenliğinde yapılacak bu çalışma 28 Ocak Cumartesi günü saat 13:30'da başlıyor. Yerinizi almak için İletişim üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

CADDEBOSTAN YOGA'DA UZMANINDAN YÜZ YOGASI SEMİNERİ-2 MODÜL

1995 yılında Fransız ekolünde "Yüz Jimnastiği" eğitimi alan ve uzun yıllardır yüz yogası eğitimleri uygulayan ünlü yüz yogası uzmanı Feride Mehdizade 20 yıllık kişisel bilgi ve deneyimlerini Caddebostan Yoga'da bir kez daha paylaşarak, hem amatör hem de profesyonel uygulamacılar için 2 modüle eşdeğer bir eğitim/workshop verecek. Bu eğitimde 30 temel yüz yogası hareketi eğitimine ek olarak doğal güzellik maskeleri, gür saçlara sahip olmak için önemli ipuçları ve sağlıklı bir cilt ve saç için beslenme sistemi de paylaşılacak.

Caddebostan Yoga Türkiye'de ilk defa uzmanından "Yüz Yogası Eğitimleri ve Sertifika Programları" başlattı. Toplam 10 saatle tamamlandığında Sertifikasyon veren bu eğitim 20 yıllık deneyimi ve uzmanlığı ile Feride Mehdizade öğretmenliğinde veriliyor. 5 Şubat Pazar günü verilecek 2 modüllük workshop 5 saatlik gerekliliği karşılıyor. Yüz Yogası Uzmanı olmak isteyenler merkezimizle iletişime geçerek ayrıntılı bilgi alabilirler. Daha ayrıntılı bilgi almak isteyenler Yüz Yogası sayfamızı inceleyebilirsiniz. 

Iyengar Yoga Eğitmeni ve Ayurveda Uzmanı Sîne Özsoy ile "Ayurvedik Yaklaşımla Dosha Dengeleyici Yoga Asanaları"

Caddebostan Yoga'da dünyanın en saygın yoga ekollerinden sayılan sertifikalı iyengar yoga eğitmeni, Iyengar Yoga Istanbul Enstitüsü kurucusu ve Ayurveda uzmanı Neslihan Sîne Özsoy ile Ayurvedik yaklaşımla Dosha'nızı dengeleyecek yoga asanaları üzerine uygulamalı bir workshop yapılacak. Hindistan kaynaklı iki kadım yaşam sanati olan Ayurveda ve Yoga'nın bu workshopta ne kadar etkileşim içinde olduğunu fark edeceksiniz.Normalde Yoga pratiği yaptıkça ve derinliklerine indikçe Ayurveda doğal olarak yaşantınıza girebilir ancak yaşadığımız zaman diliminde böylesine derin bir pratik uzun zamanımızı alabilir.

Caddebostan Yoga'daki bu çalışma içinde Ayurveda ve Yoga'nın nasıl birleştiğini keşfedeceksiniz. Bu çalışma hem profesyoneller hem de amatör yoga asana pratikçileri için oldukça önemli bilgiler içerecek ve uygulamalar gösterecek. 


Hepimiz ayrı bir beden tipi ve bünyeye sahibiz. Beden mizacımız ayurvedik dilde "Dosha" olarak adlandırılıyor, bu workshopta ilk olarak "Dosha"mızı öğreneceğiz ve sonrasında zihnimizi destekleyen asana pratiklerini uygulayacapız. Workshop sırasında Yoga asanalarını içinde bulunduğumuz mevsim ve kendi dosha’mızla dengelerken, zihnimizi ve beden sağlığımızı dingin tutup bedenimizle olan yolculuğumuzda derinleşebileceğiz.

Dosha’nıza, bedeninize, ruhunuza ve mevsimlere, gün içinde Doshik zaman dilimlerini göz önüne alarak yapılan asana pratiği bize sağlık getirir. Sindirim ve sinir sistemini dingin tutar, Bağışıklık sistemini güçlendirir ve yaşlanmayı geciktirir.

Bu bütünlük sayesinde daha yaratıcı ve kendimizle barışık olurken, bir yandan yapacağımız asana pratikleri sayesinde yoga pratiğine kendimizi teslim edip; bir yandan Ayurveda felsefesi ile bilinçli yoga yapmayı, hastalıklardan korunmayı ve beslenmeyi öğreneceğiz.


İki sanatı ve derin felsefeyi birbiriyle harmanlayan bu atölye uygulamasını kaçırmayın.

Program:
29 Kasım Cumartesi
13:30-14:30 Dosha Belirleme ( test ile) ve sorular
14:30-15:30 Pranayama (Nefes)
15:30-17:00 Asana Pratiği