ALEV BAŞAK ATAMAN

RYT 500 Hatha Yoga, Ashtanga, Nefes ve Meditasyon

1995’ten bu yana sınıf öğretmeni olan Başak, akademik egitimini NDS Fransiz Kız Lisesi, Istanbul Üniversitesi (lisans) ve Yeditepe universitesi'nde (Egitim Yönetimi ve Denetimi/Yüksek Lisans) tamamladi. 
Yogaya gönül verdikten sonra Hindistan'a giderek Mysore'da Yoga Alliance 200 Saat Hatha Yoga Eğitmenliği (Mysore/Ashtanga Yoga Mysore School ) ve 100 saatlik Yoga Terapi (Mysore/Hatha Yoga Kendra) eğitimlerini alarak eğitmenliğe başladı. Sonrasında Hindistan seyahatlerine devam ederek Rishikesh'te Yoga Alliance 300 Saat Hatha Yoga Eğitmenliği (Rishikesh Hindistan/Vishwa Shanti Yoga School), 300 Saat Meditasyon Eğitmenliği (Rishikesh Hindistan/SMH Meditation SchooRegisterede under UK Gov. Of İndia)Pranayama (yaşam gücü/Nefes) Eğitmenliği (Shiva Tattva Yoga School) eğitimlerini aldı. 

 Hatha Yoga eğitmeni olarak Kartal Teknik Yapı Residence, Green Park Hotel ve  Dora İş Merkezi’nde (ofis yoga) çalıştı. Bireysel ve küçük gruplarla  nefes , meditasyon ve Tibet Çanaklarıyla Ses/Titreşim Terapisi “singing bowl”   çalışmalarını da ayrıca sürdürmektedir. Başak, bedendeki enerji  akışını ve uyumsuz titreşimleri düzenleme yoluyla bedeni şifalandırmaya dayalı bir terapi yöntemi olan  "ses/titreşim terapisini", nefes, meditasyon ve soft yoga duruşlarıyla kombine ederek, derslerinde de kullanmaktadır. 

Alev Başak Ataman Caddebostan Yoga'da Meditasyon ve Nefes eğitimi vermektedir, gün ve saat bilgisi için Program sayfamızı ziyaret ediniz.