Qigong ve Taiji Çalışmaları Ocak Ayında Caddebostan Yoga'da

Ocak ayı itibariyle her Salı-Perşembe 19:30 'da gerçekleşecek bu atölyede Qigong ile Çi’yi hissedip, yönlendirmeyi öğrenecek ve Taiji’nin temel yin yang prensiplerini uygulayarak, zıt enerjilerin bedenimizde iş birliği ve uyum içinde çalışmasıyla ortaya çıkacak olan içsel gücü deneyimleyeceğiz.Hayat boyu uygulayabileceğiniz bu pratiklerle kendinizi keşfetme yolunda ilk adımı atmış olacaksınız. Katılım ve diğer ayrıntılar için Beyza Abacı ile 0535 305 1866 numaradan iletişime geçiniz veya beyzaabacierdinc@gmail.com adresine mail atınız.
Qigong; Kökleri 5000 yıl öncesine kadar uzanan, tüm evrende mevcut olan yaşam enerjisi olarak anlamlandırılan “Qi” (Çi, Chi)’nin dengeli ve düzenli bir şekilde bedende akması, enerjiyi hissetme, arındırma, güçlendirme, koruma ve kullanma becerisini geliştirmek amacıyla yapılan qigong, içsel savaş sanatlarının bir parçasıdır.Qigong uygulamalarında üç ana esas bulunur; Zihin, Nefes ve Enerji.Bu çalışma, ruh ve zihin için mükemmel bir egzersiz olmasının yanı sıra bedenin ahenk içinde hareket etmesini sağlar, zihin dingin ve uyanık hale gelir. Egzersizler düzenli olarak yapıldığında, bağışıklık sistemini güçlendirir, oksijen dengesindeki güçlü etkisi sayesinde bedensel, zihinsel ve ruhsal aktivitelerde canlanma sağlar.İskelet sistemi, kas, tendon, sinir sistemi, dolaşım sistemi, uyku, beden ısısı, kan akışkanlığı, lenf ve hormonal sistem, cinsel enerjiler, boşaltım, sindirim sistemleri ve astım hastalıkları üzerinde etkilidir.
Taiji;Çin kökenli içsel savaş sanatları olan Taiji akış hareketleri, nehirde akan bir su gibi sakin bir yüzeyin içerisinde muazzam bir güç barındırır. Zindelik ve sağlık için olan içsel bir güç. İstikrarlı egzersizler, bizim Çi’yi hissetmemize ve içsel güce dönüştürmemize ve böylece daha dengeli bir zihin yapısına kavuşmamızı sağlar. Aynı zamanda dayanıklılık, zindelik, ve dengenin gelişmesi de sağlanır. Taiji’nin eşsiz özelliği içsel bir savaş sanatı oluşudur. Bunun anlamı içerideki gücü geliştirme ve  içeriden dışarıya büyümesini sağlamadır. Aynı zamanda bir meditasyon çeşidi olan Taiji’nin pek çok hastalığın iyileşmesinde destekleyici olduğu biliniyor.
 Beyza Abacı kimdir?
 Uzun yıllardır yoga eğitmenliği yapan Beyza Abacı bir yoga festivalinde qigong ile tanışmış ve çalışmalarına bu yönde devam etmeye karar vermiştir. Esat Ataç ile çalışmaya başlayarak Wudang stilinde qigong ve taiji çalışmalarına yaklaşık 5 senedir yoğun olarak devam etmekte ve yılın belirli dönemlerinde WDP ana merkezi Berlin’de 1 aylık yoğun çalışmalara katılarak kendini geliştirmektedir.
Türkiye’nin geniş katılımlı Taiji, Qigong ve Uzak doğu kökenli içsel sanatlar platformu olan İnterna’nın yetkin paylaşımcılarından biridir.
Kung-fu (qigong-taiji) Sertifikalar ve Atölyeler
Esat Ataç ile 5 yıllık çalışma ile;
5 animal, taiji quan 36 form, hui chun qigong serisi tamamlama sertifikaları
Wudang Deutchland’da 1 ay- 200 saatlik kung-fu eğitimi 2018
Wudang Deutchland’da 1 ay- 200 saatlik kung-fu eğitimi 2019
Xing-Yi Semineri - 32 saat (Stefan Müller ile)
İnterna Taiji Festivali 2017 (4 gün)
İnterna Taiji Festivali 2018 (4 gün)
İnterna Taiji Festivali 2019 (4 gün)
Yoga Sertifikalar ve Atölyeler
Yoga Alliance International, 200 saat, Bora Ercan, 2014
Yoga Alliance International, İleri Seviye, 150 saat, Bora Ercan, 2015
Yoga Alliance International, İleri Seviye, 150 saat, Bora Ercan, 2017
Daniel Anner ile 12 saat Thai Masaj Kursu
Danile Anner ile 12 saat Acro Yoga
Poncho ile 12 saat Acro Yoga
Tatjana ile Refleksoloji (12 saatlik eğitim)
Defne Suman ile Shadow Yoga (1. prelüd)
 Qigong ve Taiji Çalışmaları ile ilgili ayrıntılı bilgiyi www.wdpistanbul.com adresinden alabilirsiniz.