Özlem Ataman ile Ekim'de Kundalini Yoga

İÇSEL DANS / INNER DANCE
İÇSEL DANS / INNER DANCE kişinin farkındalığını ve bilincini yükselten bir şifa yöntemidir. Kundalini enerjisinin harekete geçirilip, yönlendirildiği süreçte, yere uzanıp sezgilerimizin derinlerine dalmakla başlar. Müzik çalınırken, ses titreşimi kişinin bilincini açar. Katılımcı kendisiyle yüzleşir ve kendini keşfederek iyileşir. Tıkanmış duyguları, eski kalıpları ve yanlış inanç kalıplarını serbest bırakır, kim olduğunu anlar ve bu konuda netleşir.
Her bir çalışma kişiye özgü bir deneyimdir. Süreç bazıları için görsel, enerjik, hareketli veya duygusal olabilir.
“Derin sessizlikte, ırmak evrenden kalbine akar. Bu, yüksek benliğinle bir danstır ve sadece evrenle akışta olmaktır. Pi Villaraza - Kurucu
NASIL ÇALIŞIR? Katılımcıların herhangi bir beklentisi olmaz. Sadece bedenin doğal hareketlerine izin vererek, blokajların açılmasını sağlarlar. Beden kendini hizalar, doğal durumuna döner. Zihinle değil, kalp ile hareket edilir ve bu yüzden kalbin derinliklerinden gelen çok içten bir dönüşüm yaşanır.
Katılımcıların yere uzanarak, gözlerini kapamaları ve rahat bir durumda olmalarıyla başlar. Çalınan müzik kişinin derin bir bilinç durumuna gelmesini sağlar. Kolaylaştırıcı; alan tutar, sözlü rehberlik yapar ve hafif dokunuşlar ile sürecin açılmasını sağlar.
Etkiliğimiz 4 ayrı tarihte / 4 ayrı konuda yapılacaktır:
7 Ekim 2019 Pazartesi Saat: 19:30 – 21:30; Konu: Anne rahminde anne ile iletişimi şifalandırma.
11 Kasım 2019 Pazartesi Saat: 19:30 – 21:00; Konu: Şifa
16 Aralık 2019 Pazartesi Saat: 19:30 – 21:00; Konu: Yeni Yıl - Yeni Başlangıçlar
20 Ocak 2020 Pazartesi Saat: 19:30 – 21:30; Konu: Baba ile iletişimi / Baba enerjisini şifalandırma
Atölyelerimize max 10 kişi alabiliyoruz.
Not: Gelirken rahat kıyafetler ve “hafif” dolu bir karın ile gelmeniz beklenmektedir.
Bilgi ve kayıt için:
Neslihan Topuzlu Buzkan – 0532 654 5054
Murat Soyışık – 0532 728 4030
kundalini10yil@gmail.com

Kundalini Yoga ve Meditasyon ile MEVSİMSEL DUYGUDURUM BOZUKLUĞU
Eğer doğayı izlersek, Kış mevsiminde daha az bir şeyler yapma, daha fazla uyuma eğiliminde oluyoruz. Daha çok Yin enerjisi ile içe dönüp kendi yansımamıza bakıyoruz. Ancak, birçok insan için, bu tür bir değişim, kendilerini verimsiz, amaçsız ve depresyonda hissetmelerine neden olabilir.
Mevsimsel Duygudurum Bozukluğu (Mevsimsel Afektif Bozukluk) genelde Sonbahar’dan Kış Mevsimine geçişte yaşanan bir depresyondur. Güneş ışığının azalması ve havaların soğuması kişinin duygu durumunu ve motivasyonunu olumsuz yönde etkiler.
Kundalini Yoga ve Meditasyonda “Kış Blues’u için bir çok kriya (ders) vardır. Bu dersler Kış ayları boyunca duygu durumu dengenizi ve motivasyonunuzu yüksek tutmanızı sağlar.
Tarihlerimiz:
9 Ekim Çarşamba 2019 Saat : 19:30 – 21:00
28 Ekim Pazartesi 2019 Saat : 19:30 – 21:00
30 Ekim Çarşamba 2019 Saat : 19:30 – 21:00
Kimler katılabilir: Hayatını değiştirmek, şifalanmak ve geleceğinin sorumluluğunu alıp mutluluğu içselleştirmek isteyen herkes katılabilir. Hiç yoga yapmadıysanız bile katılabilirsiniz böylece bu güzel dünyaya adım atmış olursunuz.

Bilgi ve kayıt için:
Neslihan Topuzlu Buzkan – 0532 654 5054
Murat Soyışık – 0532 728 4030
kundalini10yil@gmail.com
Özlem Ataman Tara Kaur Kimdir?
C-IAYT Sertifikalı Türkiye’nin tek Kundalini Yoga Terapisti ve Eğitmeni olan Özlem Ataman Tara Kaur, dünyanın en önemli kundalini yoga gurusu Gurmukh Kaur Khalsa'nın öğrencisi olarak Rishikesh - Hindistan'da eğitmenlik diplomasını olmıştır. Türkiye'deki Kundalini Research Institute (KRI) onaylı bir kaç eğitmenden biridir.
Gazi Üniversitesi İktisat Fakültesini bitirdikten sonra London Guildhall University’de Pazarlama Yönetimi masteri yapmış ve uzun yıllar yabancı firmalarda yönetici olarak çalışmıştır. Nepal, Butan, Tibet ve Hindistan gibi birçok ülkeye seyahat eden Özlem Hoca aynı zamanda folklor ve latin dansları yapmış ve tezhip kurslarına katılmıştır. İç huzurunu Kundalini Yoga’da bulan ve uzun yıllardır eğitmenliğiyle diğer insanları da kendi huzuruna ulaştırmaya yardımcı olan Özlem Ataman, 2017 Eylül ayında çok sevilen kitabı “Yol Arkadaşım Kundalini Yoga”yı yayınlamıştır. İstanbul’da eğitim ve workshoplarına devam etmekte ve yıl içinde bir çok keyifli mekanda yoga kampları ve inzivalar düzenlemektedir.