200 SAAT YOGA EĞİTMENLİK KURSU - BAHAR DÖNEMİ (TOPLAM 3 AY)


Caddebostan Yoga bahar sezonunda toplam 200 saat sürecek Akademik Yoga Eğitmenlik Programı açıyor.  Hindistan’daki eğitim anlayışıyla akademik bir plan eşliğinde yapılacak program 3 ayrı eğitmen tarafından yürütülecek. Hindistan’da uzun yıllar eğitmenlik programları yürüten Himalaya Rai ve Emel Öztürk’e Caddebostan Yoga Kurucusu ve Eğitmeni Sinem Perek eşlik edecek. Eğitmenler Hindistan’da öğrendikleri yoga bilgilerini ve yılların deneyimini İstanbul’da Türkiye’deki yoga alanında uzmanlaşmak ve eğitmenlik yaparak yeni bir kariyer oluşturmak isteyen öğrencileriyle paylaşacaklar. Fizyoloji ve Anatomi dersleri özel modül olarak Kinesiyoloji ve Pilates Uzmanı Misafir Eğitmenimiz Sema Nart eşliğinde verilecek. Program sonunda mezunlar Caddebostan Yoga’da yapacakları 3 aylık staj dönemi sonrasında eğitmenliğe başlayabilecekler. Caddebostan Yoga merkezinde yürütülecek programın inziva ve mezuniyet modülü Fethiye’de Haziran sonu tamamlanacaktır.

3 aylık bir sürede tamamlanacak olan yoga eğitmenliği program tarihlerimiz, İstanbul’da bulunan stüdyomuzda 1 uzun haftasonu ile toplam 7 hafta sonu buluşması, hafta içi akşam seçmeli asana sınıfları ile program sonunda Fethiye Kayaköy’de  gerçekleşecek olan 4 gece 5 günlük bir mezuniyet inzivasından oluşmaktadır. Programın tamamlanması için tüm verilen stüdyo derslerine en az %80 katılım şartı aranmaktadır.

Yoga Eğitmenlik Programı Yoga Alliance 200 saatlik Yoga Eğitmenlik Kursu Program Standartlarına tam uygun olarak düzenlenmiş olup, belirtlilen programa eksiksiz katılım yapan ve program sonunda yazılı ve sözlü sınavlarını başarıyla veren öğrenciler Yoga Eğitmenliği Sertifikasına sahip olacaklardır.

13 Nisan itibariyle başlayacak olan eğitmenlik programımızın tarihlerini, katılım ve kayıt şartları ile program eğitmenleri hakkında ayrtınlılı bilgi için Yoga Eğitmenlik Programı sayfamızı ziyaret edin.