Rana Ortan ile Yoga Workshop

Mitlerden Asanalara, Hikayelerden Hayata Yolculuk 19.01.2019

Yoga pozları isimlerini ve o isimlerin arkasındaki hikayelerini, kadim bilgelerden, mitolojik karakterlerden, hayvanlardan ve doğadaki diğer varlıklardan almışlardır. Favori yoga pozlarınızın anlamını, özünde barındırdıkları hikayeleri öğrenmeye hazır mısınız ?

Mitler, geleneksel olarak kuşaktan kuşağa yayılan, toplumun düş gücü etkisiyle zamanla biçim değiştiren, imgesel bir anlatımı olan halk hikayelerdir. Her toplumun kendine özgü mitolojik maceraları vardır ve o toplumun aynası gibidir.
Asana pratiği bedenimizi canlandırıp zihnimizi odaklamıza yardımcı olurken pozlara dair hikayeler, bizler için birer ilham kaynağına dönüşerek yoga pratiğimizi zenginleştirir, uygulamamızı daha derin ve meditatif hale getirir.

B.K.S Iyengar’ın dediği gibi; yoga üzerinde çalışmak, bir pozda ustalaşmaktan ibaret değildir. Pozu kullanarak kendimizi anlamak ve dönüştürmektir. Mitleri, asanalarla eşleştirdiğimiz zaman öğrencilerimiz için kendi iç dünyalarına ve dönüşüm potansiyellerine doğru yolculuğun kapısını açarız.
Asana uygulamasında pozdan poza geçerken ağaç, balık, savaşçı, kaplumbağa, bilge kişi rolüne bürünür onların gerçek doğasını özümsemeye başlarız. Ağacın sağlam köklerini, ermiş kişinin bilgeliğini, savaşçının gücünü, kaplumbağanın sebatını içimizde hissederiz. Bu önemli workshop her seviyeden yogaseverlere ve asana bilgilerini derinleştirmek isteyen tüm yoga eğitmenlerine açık olarak, değerli yoga eğitmeni Rana Ortan’ın uzun yıllara dayanan tecrubesinden oluşturulmıştur. Katılım ücreti 150 TL olup, 10 Ocak tarihli kayıtlara kadar 120 TL olarak indirimli erken ödeme opsiyonu vardır. Kayıt için Caddebostan Yoga ile iletişime geçin.