Caddebostan Yoga'da Deniz Tosun ile Yin Yang Yoga

Deniz Tosun yaz dönemi boyunca Caddebostan Parkında düzenlediği ve çok sevilen yoga derslerini yeni sezonda Caddebostan Yoga'ya taşıyor!

Deniz Tosun ile Yin Yang Yoga
Yin Yang Yoga uygulaması yin ve yang gücünü dengelemeyi hedef alan, kendine şefkat beslemeyi destekleyen, sinir sistemini rahatlatan, meditasyon ve farkındalık çalışmaları içeren bir yoga uygulaması olup, yoga terapi ve yin yoga ile bütünleşerek bedenin kendi iyileştirici gücünü açığa çıkarmasında çok etkili bir araçtır.Zihinsel ve fiziksel sağlığı daha iyi hale getirmek için yoga duruşları, meditasyon, nefes çalışmaları içeren yoga terapi ile bedene bütünsel olarak yaklaşılır. Hem fizik tedavi hem de terapotik yaklaşımlar içeren geniş bir yelpazeye sahip yoga terapi ile daha çok yang enerjiden yararlanılırken ,bedene yumuşak yaklaşımlarla temas edilir. Bedenin tekrar kendi enerjisini kullanabilmesi  ve içten gelen iyileşmenin gerçekleşebilmesi için kişiye alan açılır. Özelikle boyun, sırt, bel , diz bölgelerini çalıştırırken postur için de uygulamalar içerir. Yin yoga ile de pozlarda daha uzun süreli kalınarak ve uygulama sırasında derin bağ dokular ile çalışılarak kaslar pasif bırakılır. Daha uzun ve pasif kalmanın sonucu daha derin boyutta fasya yani bağ dokular etkilenerek sistemin iyileştirme gücünü tekrar kazanmasına yardımcı olunur.

Bedene bütüncül yaklaşımı temel alan Yin Yang Yoga uygulaması  üç farklı yaklaşımın (şefkat ve farkındalık uygulamaları, yin yoga ve yoga terapi)  beraber harmanlamasından oluşup , her bedenin her yaşın her seviyenin rahatlıkla yapabileceği bir içeriğe sahiptir.

Deniz Tosun
Yoga ile 2013 yılında tanıştı. Bir yandan yoga eğitimleri almaya başlarken aynı zamanda  dünyadaki farklı yoga merkezlerini ziyaret ederek ve farklı tarzdaki yoga çeşitlerini deneyimleme başladı. Farklı bakış açılarını ders içeriklerine ekleyerek sürekli gelişen bir sistemin içinde kendi dönüşümünü yaşarken çevresine bu deneyimi aktarmaya başladı.Hatha ,yin ve yoga terapi dersleri verirken eş zamanlı başladığı Steven Hoskinson’nun Organic Intelligence And Heart Training Eğitiminin 3 modülünü (1,5 yıl) tamamladı. Bu eğitimin içeriğini yoga ile birleştirerek, büyük keyif aldığı organik yoga derslerini vermeye başladı.
Deniz, yoganın kişinin kendi içine yaptığı keşif yolculuğunda çok güçlü bir araç olduğuna ve bu yolculukta yolu kesişen herkesin kendi keşfini yaparken birbirine birşeyler öğrettiğine inanıyor. Bu birleştirici alanın büyümesi ve herkesi kapsaması en büyük yaşam tutkusunu oluşturuyor. Bu uygulamaları yaymak için gönüllü projelerde sık sık yer alarak herkesi dahil edebileceği alanlar oluşturuyor.

Aldığı Eğitimler :
-Yoga Temel Eğitimi –Zeynep Aksoy- (200 saat)
-Psoaz ve Merkez Farkındalığı Eğitimi -Deniz Bağan (15 saat)
-Çoçuk Yogası Hocalık Eğitimi– Başak Deepa Yüksel (30 saat)
-Anne Çoçuk Yogası Hocalık Modülü- Başak Deepa Yüksel (10 saat)
-Axis Syllabus Hareket Atölyesi- Barış Mıhçı (10 saat)
-Sandalye Yogası- Aslı Aral (4 saat)
-YogaTerapi ve Beden Koçluğu Hocalık Modülü- Başak Deepa Yüksel(60 saat)
-Organic Intelligence And Heart Training Eğitimi –Steven Hoskinson (3 yıllık eğitim programı) eğitimi devam etmektedir.
Deniz Tosun ile her Çarşamba 19:30'da YIN YANG Yoga derslerine kayıt olmak için İletişim üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.