Caddebostan Yoga'da Himalaya Rai ile Reiki Eğitimleri başlıyor!

Caddebostan Yoga'da Eylül ayında Himalaya Rai ile Reiki Workshop

Reiki, binlerce yıllık geçmişi olan ve Japonya’dan dünyaya yeniden yayılan bir spiritüel disiplin ve şifa tekniğidir. Reiki disiplininin uygulanışı meditasyon gibi ruhsal çalışmalara ve ellerimiz ile enerji aktarımı yoluyla şifa vermeyeı dayanır. Reiki batıya yayılmaya başladığında "Evrensel Yaşam Enerjisi " olarak tercüme edilmiştir ve öncelikli amacı uygulayanların spiritüel alanda kişisel gelişim sağlamasına yardımcı olmaktır. Reiki herkese açık, kapsayıcı bir yöntem olup , herkes tarafından üç seviyede kolayca öğrenilebilir ve uygulanabilir.Bir Reiki seansı ile enerji alanındaki dengesizlik ve blokajlar temizlenerek vücudun kendi kendini iyileştirme bilgeliğinin önündeki engeller temizlenir ve şifa bulmanın yolu açılır. Reiki uygulayıcı ve ya eğitmen kursunu tamamladığınızı gösteren sertifika istendiği takdirde bulunduğunuz yerdeki Reiki topluluklarına ibraz edilebilir.

Eğitmenimiz Himalaya Rai eğitimi İngilizce olarak verecek olup Türkçe tercümesi Emel Öztürk tarafından yapılacaktır.

Himalaya Rai 

Himalaya , Nepal asıllı olup 15 yıldan uzun süredir Reiki uygulayıcısıdır. Kendi sözleriyle : “ Reiki bilgisini paylaşmak benim için büyük bir tecrübe ve şans. Reiki öğretmek katılan herkesle çok derin enerjik seviyede bağlantı kurmak ve hepimizin BİR olduğunu anlamak ve yaşamak için fırsat. Reiki’yi öğretmeyi ve bunu başkalarıyla paylaşmayı seviyorum.”

Dilerseniz sadece Reiki 1. Seviye eğitimi alabilirsiniz ve ya peşpeşe Reiki 1.-2. Ve 3. Seviyeleri öğrenebilirsiniz. Geleneksel yöntemlerde her seviye arasında biraz zaman bırakılırdı. Ancak 90lı yıllardan bu yana gerek bireysel gerek toplumsal olarak şifa bulmak için Reiki’ye olan ihtiyacın artması nedeniyle mümkün olduğunca çok Reiki Master eğitmen ve uygulayıcılarını yetiştirmek ve bu eğitimleri kolay erişilebilir kılmak öncelik olmuştur.

Reiki Kursumuzun içerik ve program akış bilgileri aşağıdaki gibidir:


REİKİ 1. SEVİYE WORKSHOP : 15 Eylül 2018 ,13:00 - 19:00 

İçerik: Reiki Şifa Tekniğine giriş - Reiki Tarihçesi - Reiki İlkeleri - 4 Geleneksel Reiki 1.Seviye Uyumlaması - Enerji , Temel Bilgiler -İyileşme ve İyileşme prensibi- Kendi Kendine tam beden Reiki Seansı Uygulaması - Bir başkasına tam beden Reiki Seansı Uygulaması -Enerji Akışını Arttırıcı Meditasyon - Avuç İçi Enerji Hisleri - Enerji takası : Nedir ve Neden ?
Reiki 1. Seviye Kursu Sertifikası takdimi 
Reiki 1. Seviye Kursu , Uygulayıcının El Kitabı - Yazan Himalaya Rai
Hedef : Şifacının Şifası 
Reiki 1. Seviye eğitimini tamamladığınız takdirde Reiki 2. Seviye eğtimine katılabilirsiniz. 
REİKİ 2. SEVİYE WORKSHOP  :  22 Eylül 2018 , 13:00 - 19:00 
İçerik:  Reiki 1. Seviye bilgilerinin revizyonu - Reiki 2’ye giriş - Reiki Sembolleri ve Sembolizm - Reiki 2.Seviyede Geleneksel 3 sembol - Sembollerin çizim ve telaffuzu - Semboller şifa için nerede ve nasıl kullanılır ? - Geleneksel 2 Reiki 2. Seviye Uyumlaması - Uzaktan şifa Reiki seansı uygulama - Zihinsel/Mental şifa Reiki seansı uygulama - Sembollerin diğer kullanım alanları - Sembollerle meditasyon - Enerji Takası : Nedir ve Nedenleri - Profesyonel Reiki çalışmanızı oluşturma - Reiki 2. Seviye kursu tamamlama ve Sertifika takdimi 
Reiki 1 ve 2 Seviye Uygulayıcı el kitabı - Yazan : Himalaya Rai 
Hedef : Şifanın Paylaşılması ; Başkalarına Şifa seansları uygulama
Ücretler ve kayıt bilgisi için lütfen İletişim üzerinden bizlerle irtibata geçiniz.